Co i kiedy ciąć zimą w ogrodzie?

Przycinanie drzew i krzewów zimą to kompleksowe zadanie, które wymaga odpowiedniego rozplanowania, przygotowania, wiedzy, doświadczenia oraz wyczucia. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na pytania jakie drzewa i krzewy przycinać zimą, kiedy dokładnie i jak to zrobić, jakich gatunków lepiej nie ciąć o tej porze roku, jak się do tego przygotować oraz jakich narzędzi będziesz do tego potrzebować.

Co zrobić zimą w ogrodzie?

Zimowe zabiegi pielęgnacyjne to fundament zdrowego i pięknego ogrodu, obfitującego w dorodne owoce, który będziesz cieszył oko w sezonie letnim. Z tego artykułu dowiesz się na co zwrócić szczególną uwagę w ogrodzie zimą, jakie czynności i kiedy wykonać, jak zabezpieczyć rośliny przed mrozem i śniegiem oraz jakie rodzaje cięć najlepiej wykonać o tej porze roku.

Jaki sekator wybrać? Dobierz go do swoich potrzeb

Jeśli posiadasz duży ogród bądź pracujesz zawodowo jako ogrodnik czy sadownik, w ciągu jednego dnia pracy twój sekator może wykonać nawet kilka tysięcy cięć. To oznacza, że musi być naprawdę wytrzymały i wygodny, jeśli ma pomagać ci w pracy. Jaki sekator wybrać dla profesjonalisty, a jaki dla amatora?