0

Nożyce do gałęzi FELCO 200A-40 (ząbkowane)

400,82 zł
Wysyłka w 24 godziny
Brutto

Lekkie, kompaktowe i solidne nożyce do gałęzi 200A-40 szwajcarskiej marki FELCO, wyposażone w ząbkowane przeciwostrze przytrzymujące gałęzie podczas cięcia.

Ilość

Owoce

Ogrodnictwo

Arborystyka

Architektura krajobrazu

Nigdy nie oceniaj narzędzia FELCO po jego rozmiarze. Te niewielkie, lekkie i łatwe w transporcie nożyce do gałęzi w niczym nie ustępują dużym nożycom, nie wyłączając precyzji, z której znane są narzędzia FELCO, a dodatkowo mają wymienne rączki. Nożyce do gałęzi FELCO 200A-40 rozwiewają wszelkie obawy wynikające z ich rozmiaru, szybko i sprawnie przecinając gałęzie o średnicy 35 mm.

Siła i precyzja to cechy wyróżniające te lekkie i solidne nożyce do gałęzi FELCO 200A-40. Gdy już postanowisz ciąć, efekt jest gwarantowany, ponieważ nieustępliwe, ząbkowane przeciwostrze mocno przytrzymuje gałąź w głowicy tnącej. Zwężająca się prosta głowica tnąca z możliwością regulacji zapewnia precyzję niezbędną do manewrowania wśród trudno dostępnych pędów. Wyjątkowe możliwości nożyc do gałęzi FELCO 200A-40 dodatkowo wzrastają dzięki wymiennym uchwytom. Trzy dostępne rury można łatwo wymieniać, zyskując optymalną długość do 60 cm, większy zasięg narzędzia i przełożenie dźwigni, aby mieć pod kontrolą najtrudniejsze prace związane z przycinaniem. Gumowe amortyzatory zapewniają komfort, chroniąc nadgarstki podczas cięcia grubszych gałęzi.

 • Lekko zwężająca się głowica tnąca ułatwia dostęp i zwiększa zasięg, umożliwiając bezpieczne i efektywne przycinanie gałęzi.
 • FELCO 200A-40 to nożyce idealne do wykańczania drobnych szczegółów.
 • Niezwykle solidna i trwała konstrukcja sprawia, że te nożyce do gałęzi stanowią dobry wybór niezależnie od tego, jakie zadanie im wyznaczysz.
 • Wyjątkowo ostre ostrze z łatwością przecina większe kawałki drewna, dzięki czemu nie tracisz czasu podczas prac związanych z przycinaniem.
 • Ząbkowane kowadełko przytrzymuje gałęzie na miejscu, umożliwiając efektywne i wygodne przycinanie.
 • Uchwyty wyposażone w przeguby z kutego aluminium sprawiają, że narzędzie FELCO jest wystarczająco solidne do najcięższych prac związanych z przycinaniem.
 • Lekkie, wymienne uchwyty rurowe z aluminium – dostępne w trzech rozmiarach: 40, 50 i 60 cm – umożliwiają dostosowanie zasięgu i zwiększają wygodę, ponieważ nie trzeba nosić innych narzędzi.
 • Niezawodne, opatentowane przez FELCO technologie obróbki cieplnej i hartowania zapewniają trwałość niezwykle ostrej krawędzi tnącej.
 • Prosta regulacja głowicy tnącej umożliwia czyste i precyzyjne cięcie oraz szybkie zarastanie miejsca cięcia.
 • Przycinanie jest wygodne i bezpieczne dzięki antypoślizgowym uchwytom z ergonomiczną podkładką bez zawartości ftalanów*.
 • Gumowe amortyzatory zwiększają komfort chwytu i zmniejszają zmęczenie, umożliwiając dłuższą pracę.
 • Rowek na ostrzu zapobiega klejeniu się ostrza i zwiększa wydajność cięcia.
 • Szybka i prosta wymiana ostrza jest całkowicie bezpieczna i umożliwia kontynuowanie pracy w każdej sytuacji.
 • Jeśli podobnie jak marka FELCO dbasz o środowisko, możesz utrzymywać swój sekator w doskonałym stanie i ograniczać ilość odpadów, ponieważ wszystkie kluczowe części, od ostrzy i sprężyn po najmniejszą śrubkę, mogą zostać wymienione.
 • Czerwony uchwyt podkreśla szwajcarskie pochodzenie produktu, a jednocześnie jest znakiem ułatwiającym odnalezienie narzędzia FELCO w każdym otoczeniu.
 • Wyprodukowano w Szwajcarii z wykorzystaniem 100% energii ze źródeł odnawialnych.

*Ftalany są związkami mogącymi zaburzać gospodarkę hormonalną, produkty firmy FELCO są wytwarzane bez użycia ftalanów od 2015 r.


Sekator nożycowy


Zasada działania sekatora nożycowego
 

Duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.

Sekator nożycowy inaczej sekator dwuostrzowy, w przeciwieństwie do sekatorów kowadełkowych, posiada dwa ostrza tnące: ostrze główne oraz przeciwostrze. Jak wskazuje sama nazwa sposób cięcia takim sekatorem odbywa się jak w nożyczkach, mianowicie wspomniane wcześniej ostrza tnące podczas pracy mijają się, nie stykając się krawędzią tnącą.

Tego typu konstrukcja sprawia, że sekatory nożycowe z reguły posiadają grubsze ostrza w stosunku do sekatorów kowadełkowych, co wpływa na ich większą wagę oraz lepszą wytrzymałość, kosztem większej siły, którą trzeba włożyć w cięcie. Z tego względu sekatory nożycowe przeznaczone są do cięcia gałęzi i pędów o mniejszej grubości, głownie do pracy z młodymi np. jednorocznymi pędami kwiatów, owoców, warzyw lub krzewów.

Ekonomiczny system wymiennych ostrzy


Praktyczny system wymiennych ostrzy w sekatorach i piłach ARS
 

Dłuższa żywotność, mniejsze koszty.

Dla zwiększenia wygody, ograniczenia kosztów eksploatacji oraz wydłużenia żywotności narzędzi sadowniczych i ogrodniczych, w produkcie tym zastosowano ekonomiczny system części zamiennych umożliwiający swobodną i prostą wymianę zużytych lub uszkodzonych ostrzy.

Wygodna i ergonomiczna rączka

Przyjemny w dotyku materiał zapewniający stabilny chwyt.

Dla lepszej wygody użytkowania, uchwyty prezentowanego narzędzia zaprojektowano tak, aby maksymalnie zmniejszyć niepożądane obciążenia. Specjalna konstrukcja i materiały, z których wykonano rękojeści sprawiają, iż korzystanie z nich nie wywołuje zmęczenia dłoni i przedramion nawet podczas cięcia twardych materiałów, wymagających trzymania narzędzia z dużą siłą.

Miękki gumowy amortyzator wstrząsów


Amortyzatory wstrząsów w sekatorach i nożycach ARS
 

Komfort i bezpieczeństwo pracy.

Zastosowany w tym modelu gumowy amortyzator, umiejscowiony na ramionach narzędzia w odpowiedniej odległości od ostrza, pochłania większość energii powstałej po wykonaniu cięcia, znacząco redukując siły oddziałujące na ręce użytkownika podczas pracy.
FELCO_F200A-40
2021-08-30

Opis

Maksymalna średnica ciętej gałęzi
35 mm
Długość ramion
400 mm
Waga
665 g

Specyficzne kody

Nowy produkt

Opinie o produkcie

Na razie nie dodano żadnej opinii o produkcie.

Napisz swoją opinię

Nożyce do gałęzi FELCO 200A-40 (ząbkowane)

Lekkie, kompaktowe i solidne nożyce do gałęzi 200A-40 szwajcarskiej marki FELCO, wyposażone w ząbkowane przeciwostrze przytrzymujące gałęzie podczas cięcia.

Napisz swoją opinię

Nożyce do gałęzi FELCO...

400,82 zł