0

Sekator FELCO 15 (z obrotową rączką)

276,43 zł
Wysyłka w 24 godziny
Brutto

Kompaktowy, lekki i precyzyjny sekator ogrodniczy FELCO 15 z obrotową rączką redukującą siłę wymaganą do wykonania cięcia o 30%. Wyprodukowany w Szwajcarii.

Ilość

Winogrona

Owoce

Bonsai

Ogrodnictwo

Arborystyka

Architektura krajobrazu

Sekator do przycinania FELCO 15 to nowy standard w zakresie kompaktowych narzędzi do przycinania o wysokiej wydajności. Kompaktowe wymiary oraz obrotowy uchwyt zapewniają nowy poziom wydajności i wyjątkowej łatwości obsługi w ofercie FELCO. Dzięki ergonomicznej konstrukcji zapewnia znakomity zasięg i siłę cięcia podczas wykonywania wszystkich prac związanych z przycinaniem, niezależnie od wielkości dłoni.

Kompaktowa konstrukcja zoptymalizowana obrotowym uchwytem pozwala FELCO 15 na rozkładanie siły cięcia i redukcję obciążenia mięśni. Siła potrzebna do wykonania cięcia jest mniejsza o 30% – pod koniec długiego dnia pracy na pewno to docenisz. FELCO 15 to idealne narzędzie dla mniejszych dłoni, ale może też być wykorzystywane przez osoby o większych dłoniach do wszystkich zastosowań związanych z przycinaniem.

Przy pierwszym przycinaniu za pomocą tego sekatora nie będziesz w stanie uwierzyć, że tak lekkie i kompaktowe narzędzie może oferować taką siłę, łatwość obsługi i wygodę. Gumowe amortyzatory i kątowa głowica tnąca znacznie podnoszą komfort użytkowania. Wraz z w pełni regulowaną głowicą tnącą gwarantującą precyzyjne cięcie sekator FELCO 15 sprawi, że wkrótce nie będziesz sobie wyobrażać pracy bez niego.

 • Obrotowy uchwyt rozkłada nacisk, ograniczając siłę potrzebną do wykonania cięcia, dzięki czemu chroni stawy i mięśnie.
 • Lekka konstrukcja ułatwia dosięgnięcie do każdego miejsca.
 • Niewielka głowica tnąca ułatwia dostęp i zwiększa zasięg, umożliwiając bezpieczne i efektywne przycinanie gałęzi.
 • Precyzyjne przycinanie i cięcie końcem głowicy sprawiają, że FELCO 15 to idealne narzędzie do wykańczania drobnych szczegółów.
 • Uchwyt z kutego aluminium sprawia, że narzędzie FELCO jest wystarczająco solidne do ciężkich prac związanych z przycinaniem.
 • Niezawodne, opatentowane przez FELCO technologie obróbki cieplnej i hartowania zapewniają trwałość niezwykle ostrej krawędzi tnącej.
 • Kompaktowa konstrukcja efektywnie rozkłada siłę cięcia, zapewniając wysoką wydajność, na której możesz polegać w każdej sytuacji.
 • Kątowa głowica tnąca sprawia, że praca narzędzia jest zintegrowana z dłonią, dzięki czemu umożliwia wygodne, intuicyjne cięcie.
 • Przycinanie jest wygodne i bezpieczne dzięki antypoślizgowym uchwytom z ergonomiczną podkładką bez zawartości ftalanów*.
 • Rowek na ostrzu zapobiega klejeniu się ostrza i zwiększa wydajność cięcia.
 • Wyżłobienie w ostrzu umożliwiające przecinanie drutów sprawia, że jesteś przygotowany na każdą okoliczność i nie musisz ryzykować stępienia narzędzia.
 • Prosta regulacja głowicy tnącej umożliwia czyste i precyzyjne cięcie oraz szybkie zarastanie miejsca cięcia.
 • Gumowe amortyzatory zwiększają komfort chwytu i zmniejszają zmęczenie, umożliwiając dłuższą pracę.
 • Szybka i prosta wymiana ostrza jest całkowicie bezpieczna i umożliwia kontynuowanie pracy w każdej sytuacji.
 • Regulowana blokada zapewnia bezpieczne podnoszenie i noszenie w kaburze w każdych okolicznościach.
 • Jeśli podobnie jak marka FELCO dbasz o środowisko, możesz utrzymywać swój sekator w doskonałym stanie i ograniczać ilość odpadów, ponieważ wszystkie kluczowe części, od ostrzy i sprężyn po najmniejszą śrubkę, mogą zostać wymienione.
 • Czerwony uchwyt podkreśla szwajcarskie pochodzenie produktu, a jednocześnie jest znakiem ułatwiającym odnalezienie sekatora FELCO w każdym otoczeniu.
 • Wyprodukowano w Szwajcarii z wykorzystaniem 100% energii ze źródeł odnawialnych.

*Ftalany są związkami mogącymi zaburzać gospodarkę hormonalną, produkty firmy FELCO są wytwarzane bez użycia ftalanów od 2015 r.


Sekator nożycowy


Zasada działania sekatora nożycowego
 

Duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.

Sekator nożycowy inaczej sekator dwuostrzowy, w przeciwieństwie do sekatorów kowadełkowych, posiada dwa ostrza tnące: ostrze główne oraz przeciwostrze. Jak wskazuje sama nazwa sposób cięcia takim sekatorem odbywa się jak w nożyczkach, mianowicie wspomniane wcześniej ostrza tnące podczas pracy mijają się, nie stykając się krawędzią tnącą.

Tego typu konstrukcja sprawia, że sekatory nożycowe z reguły posiadają grubsze ostrza w stosunku do sekatorów kowadełkowych, co wpływa na ich większą wagę oraz lepszą wytrzymałość, kosztem większej siły, którą trzeba włożyć w cięcie. Z tego względu sekatory nożycowe przeznaczone są do cięcia gałęzi i pędów o mniejszej grubości, głownie do pracy z młodymi np. jednorocznymi pędami kwiatów, owoców, warzyw lub krzewów.

Ekonomiczny system wymiennych ostrzy


Praktyczny system wymiennych ostrzy w sekatorach i piłach ARS
 

Dłuższa żywotność, mniejsze koszty.

Dla zwiększenia wygody, ograniczenia kosztów eksploatacji oraz wydłużenia żywotności narzędzi sadowniczych i ogrodniczych, w produkcie tym zastosowano ekonomiczny system części zamiennych umożliwiający swobodną i prostą wymianę zużytych lub uszkodzonych ostrzy.

Wygodna i ergonomiczna rączka

Przyjemny w dotyku materiał zapewniający stabilny chwyt.

Dla lepszej wygody użytkowania, uchwyty prezentowanego narzędzia zaprojektowano tak, aby maksymalnie zmniejszyć niepożądane obciążenia. Specjalna konstrukcja i materiały, z których wykonano rękojeści sprawiają, iż korzystanie z nich nie wywołuje zmęczenia dłoni i przedramion nawet podczas cięcia twardych materiałów, wymagających trzymania narzędzia z dużą siłą.

Rotacyjna rączka dla większego komfortu pracy


Rotacyjna rączka sekatora ARS
 

Długa praca bez pęcherzy i otarć.

Prezentowany sekator posiada specjalną ergonomiczną rączkę, obracającą się wokół własnej osi podczas zaciskania dłoni na narzędziu. Takie rozwiązanie eliminuje tarcie skóry wewnętrznej części dłoni oraz palców, powstałe podczas każdego cięcia sekatorem. Zapobiega to powstawaniu odcisków, pęcherzy oraz zmniejsza zmęczenie w trakcie pracy.

Miękki gumowy amortyzator wstrząsów


Amortyzatory wstrząsów w sekatorach i nożycach ARS
 

Komfort i bezpieczeństwo pracy.

Zastosowany w tym modelu gumowy amortyzator, umiejscowiony na ramionach narzędzia w odpowiedniej odległości od ostrza, pochłania większość energii powstałej po wykonaniu cięcia, znacząco redukując siły oddziałujące na ręce użytkownika podczas pracy.
FELCO_F15
2021-08-30

Opis

Maksymalna średnica ciętej gałęzi
18 mm
Rozmiar dłoni
S
Waga
260 g
Długość całkowita
189 mm

Specyficzne kody

Nowy produkt

Opinie o produkcie

Na razie nie dodano żadnej opinii o produkcie.

Napisz swoją opinię

Sekator FELCO 15 (z obrotową rączką)

Kompaktowy, lekki i precyzyjny sekator ogrodniczy FELCO 15 z obrotową rączką redukującą siłę wymaganą do wykonania cięcia o 30%. Wyprodukowany w Szwajcarii.

Napisz swoją opinię

Sekator FELCO 15 (z...

276,43 zł