0

Sekator dla leworęcznych FELCO 17 (z obrotową rączką)

305,80 zł
Ostatnie sztuki w magazynie
Brutto

Kompaktowy, wielofunkcyjny sekator ogrodniczy do przycinania FELCO 17 z obrotową rączką, zaprojektowany z myślą o osobach leworęcznych. Wyprodukowany w Szwajcarii.

Pospiesz się! Tylko 2 szt. w naszym magazynie!
Ilość

Owoce

Bonsai

Warzywa

Ogrodnictwo

Arborystyka

Architektura krajobrazu

Kompaktowy, wielofunkcyjny sekator do przycinania FELCO 17 umożliwia wymagającym leworęcznym użytkownikom wykonywanie czystych cięć przy samej nasadzie. Uchwyt obrotowy łączy w sobie wygodę i wydajność, zmniejszając obciążenie mięśni i pozwalając cieszyć się precyzją cięcia od początku do samego końca dnia wypełnionego pracami związanymi z przycinaniem.

Być może obrotowy uchwyt nie będzie pierwszą cechą, na którą zwrócisz uwagę w tym lekkim i kompaktowym sekatorze o wysokiej wydajności. Jednak z pewnością Twoja ręka od razu poczuje różnicę w komforcie użytkowania uzyskanym dzięki innowacyjnemu projektowi sekatora FELCO 17, dodatkowo wzmocnionym przez gumowe amortyzatory, dzięki czemu siła potrzebna do cięcia jest mniejsza o 30%.

Moglibyśmy podkreślać ergonomiczne rozwiązania zmniejszające zmęczenie, dzięki którym można dłużej cieszyć się z dużego zasięgu pomiędzy gałęziami i wyjątkowej precyzji, które zapewnia niewielka i łatwa w regulacji głowica tnąca. Jednak naprawdę zadowoleni będziemy dopiero wtedy, gdy zaczniesz korzystać tego sekatora i wszystkie te niezwykłe cechy wydadzą Ci się czymś normalnym.

Sekator ogrodniczy FELOC 17 to solidne, mocne i wszechstronne narzędzie do przycinania dla osób leworęcznych o małych lub średnich dłoniach.

 • Obrotowy uchwyt rozkłada nacisk, ograniczając siłę potrzebną do wykonania cięcia, dzięki czemu chroni stawy i mięśnie.
 • Lekka konstrukcja ułatwia dosięgnięcie do każdego miejsca.
 • Niewielka głowica tnąca ułatwia dostęp i zwiększa zasięg, umożliwiając bezpieczne i efektywne przycinanie gałęzi.
 • Precyzyjne przycinanie i cięcie końcem głowicy sprawiają, że FELCO 17 to idealne narzędzie do wykańczania drobnych szczegółów.
 • Jednoelementowy uchwyt z kutego aluminium sprawia, że narzędzie FELCO jest wystarczająco solidne do ciężkich prac związanych z przycinaniem.
 • Kątowa głowica tnąca sprawia, że praca narzędzia jest zintegrowana z dłonią, umożliwiając wygodne, intuicyjne cięcie.
 • Niezawodne, opatentowane przez FELCO technologie obróbki cieplnej i hartowania zapewniają trwałość niezwykle ostrej krawędzi tnącej.
 • Kompaktowa konstrukcja efektywnie rozkłada siłę cięcia, zapewniając wysoką wydajność, na której możesz polegać w każdej sytuacji.
 • Przycinanie jest wygodne i bezpieczne dzięki antypoślizgowym uchwytom z ergonomiczną podkładką bez zawartości ftalanów*.
 • Rowek na ostrzu zapobiega klejeniu się ostrza i zwiększa wydajność cięcia.
 • Wyżłobienie w ostrzu umożliwiające przecinanie drutów sprawia, że jesteś przygotowany na każdą okoliczność i nie musisz ryzykować stępienia narzędzia.
 • Prosta regulacja głowicy tnącej umożliwia czyste i precyzyjne cięcie oraz szybkie zarastanie miejsca cięcia.
 • Regulowana blokada zapewnia bezpieczne podnoszenie i transport w kaburze w każdych okolicznościach.
 • Gumowe amortyzatory zwiększają komfort chwytu i zmniejszają zmęczenie, umożliwiając dłuższą pracę.
 • Szybka i prosta wymiana ostrza jest całkowicie bezpieczna i umożliwia kontynuowanie pracy w każdej sytuacji.
 • Jeśli podobnie jak marka FELCO dbasz o środowisko, możesz utrzymywać swój sekator w doskonałym stanie i ograniczać ilość odpadów, ponieważ wszystkie kluczowe części, od ostrzy i sprężyn po najmniejszą śrubkę, mogą zostać wymienione.
 • Czerwony uchwyt podkreśla szwajcarskie pochodzenie produktu, a jednocześnie jest znakiem ułatwiającym odnalezienie narzędzia FELCO w każdym otoczeniu.
 • Wyprodukowano w Szwajcarii z wykorzystaniem 100% energii ze źródeł odnawialnych.

*Ftalany są związkami mogącymi zaburzać gospodarkę hormonalną, produkty firmy FELCO są wytwarzane bez użycia ftalanów od 2015 r.


Sekator nożycowy


Zasada działania sekatora nożycowego
 

Duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.

Sekator nożycowy inaczej sekator dwuostrzowy, w przeciwieństwie do sekatorów kowadełkowych, posiada dwa ostrza tnące: ostrze główne oraz przeciwostrze. Jak wskazuje sama nazwa sposób cięcia takim sekatorem odbywa się jak w nożyczkach, mianowicie wspomniane wcześniej ostrza tnące podczas pracy mijają się, nie stykając się krawędzią tnącą.

Tego typu konstrukcja sprawia, że sekatory nożycowe z reguły posiadają grubsze ostrza w stosunku do sekatorów kowadełkowych, co wpływa na ich większą wagę oraz lepszą wytrzymałość, kosztem większej siły, którą trzeba włożyć w cięcie. Z tego względu sekatory nożycowe przeznaczone są do cięcia gałęzi i pędów o mniejszej grubości, głownie do pracy z młodymi np. jednorocznymi pędami kwiatów, owoców, warzyw lub krzewów.

Ekonomiczny system wymiennych ostrzy


Praktyczny system wymiennych ostrzy w sekatorach i piłach ARS
 

Dłuższa żywotność, mniejsze koszty.

Dla zwiększenia wygody, ograniczenia kosztów eksploatacji oraz wydłużenia żywotności narzędzi sadowniczych i ogrodniczych, w produkcie tym zastosowano ekonomiczny system części zamiennych umożliwiający swobodną i prostą wymianę zużytych lub uszkodzonych ostrzy.

Wygodna i ergonomiczna rączka

Przyjemny w dotyku materiał zapewniający stabilny chwyt.

Dla lepszej wygody użytkowania, uchwyty prezentowanego narzędzia zaprojektowano tak, aby maksymalnie zmniejszyć niepożądane obciążenia. Specjalna konstrukcja i materiały, z których wykonano rękojeści sprawiają, iż korzystanie z nich nie wywołuje zmęczenia dłoni i przedramion nawet podczas cięcia twardych materiałów, wymagających trzymania narzędzia z dużą siłą.

Rotacyjna rączka dla większego komfortu pracy


Rotacyjna rączka sekatora ARS
 

Długa praca bez pęcherzy i otarć.

Prezentowany sekator posiada specjalną ergonomiczną rączkę, obracającą się wokół własnej osi podczas zaciskania dłoni na narzędziu. Takie rozwiązanie eliminuje tarcie skóry wewnętrznej części dłoni oraz palców, powstałe podczas każdego cięcia sekatorem. Zapobiega to powstawaniu odcisków, pęcherzy oraz zmniejsza zmęczenie w trakcie pracy.

Miękki gumowy amortyzator wstrząsów


Amortyzatory wstrząsów w sekatorach i nożycach ARS
 

Komfort i bezpieczeństwo pracy.

Zastosowany w tym modelu gumowy amortyzator, umiejscowiony na ramionach narzędzia w odpowiedniej odległości od ostrza, pochłania większość energii powstałej po wykonaniu cięcia, znacząco redukując siły oddziałujące na ręce użytkownika podczas pracy.
FELCO_F17
2021-08-30

Opis

Maksymalna średnica ciętej gałęzi
20 mm
Rozmiar dłoni
M
Waga
265 g
Długość całkowita
200 mm

Specyficzne kody

Nowy produkt

Opinie o produkcie

Na razie nie dodano żadnej opinii o produkcie.

Napisz swoją opinię

Sekator dla leworęcznych FELCO 17 (z obrotową rączką)

Kompaktowy, wielofunkcyjny sekator ogrodniczy do przycinania FELCO 17 z obrotową rączką, zaprojektowany z myślą o osobach leworęcznych. Wyprodukowany w Szwajcarii.

Napisz swoją opinię

Sekator dla leworęcznych...

305,80 zł