0

Sekator FELCO 160L

142,29 zł
Wysyłka w 24 godziny
Brutto

Lekki, wygodny i ergonomiczny sekator jednoręczny FELCO 160L dla hobbystycznych użytkowników o dużych dłoniach. Precyzyjny sekator wyprodukowany w Szwajcarii.

Ilość

Winogrona

Owoce

Ogrodnictwo

Architektura krajobrazu

Jeśli myślisz, że narzędzia przeznaczone dla użytkowników o większych dłoniach mogą być ciężkie i nieporęczne, sekator do przycinania FELCO 160L będzie pozytywnym zaskoczeniem. Sekator FELCO 160L jest niezwykle lekki, wygodny i ergonomiczny dzięki mocnym uchwytom z włókien kompozytowych oraz kątowej głowicy tnącej, co czyni go idealnym do wszelkich prac ogrodniczych związanych z przycinaniem, gdy nie jest konieczne spełnienie specjalnych wymagań.

Sekator FELCO 160L stanowi idealny wybór, jeśli masz duże dłonie i potrzebujesz niezawodnego narzędzia do wszelkich prac ogrodniczych związanych z przycinaniem. Niezwykle mocne i lekkie uchwyty wykonane z włókien kompozytowych, prosty i bardzo stabilny system regulacji ostrzy oraz ergonomiczna ochrona nadgarstka i dłoni sprawiają, że posługiwanie się nim to sama przyjemność.

Można by podkreślać efektywne działanie rowka na ostrzu, wyjątkową łatwość obsługi i ostrza wykonane z hartowanej stali, ale gdy w końcu dostaniesz w swoje ręce narzędzie dostosowane do Twojej budowy i potrzeb, pewnie będziesz chciał od razu zabrać się do pracy.

 • Wygodne i bezpieczne przycinanie dzięki ergonomicznym, wyściełanym uchwytom.
 • Bardzo lekka konstrukcja ułatwia dosięgnięcie do każdego miejsca.
 • Budowa zapewnia lepsze przełożenie dźwigni i większą siłę cięcia osobom o dużych dłoniach.
 • Rowek na ostrzu zapobiega klejeniu się ostrza i zwiększa wydajność cięcia.
 • Prosta regulacja głowicy tnącej umożliwia czyste i precyzyjne cięcie oraz szybkie zarastanie miejsca cięcia.
 • Niezawodne, opatentowane przez FELCO technologie obróbki cieplnej i hartowania zapewniają trwałość niezwykle ostrej krawędzi tnącej.
 • Kątowa głowica tnąca sprawia, że praca narzędzia jest zintegrowana z dłonią, zmniejszając obciążenie nadgarstka i umożliwiając wygodne, ergonomiczne cięcie.
 • Zwężająca się głowica tnąca ułatwia dostęp i zwiększa zasięg, umożliwiając bezpieczne i efektywne przycinanie gałęzi.
 • Przycinanie jest wygodne i bezpieczne dzięki antypoślizgowym uchwytom bez zawartości ftalanów*.
 • Jeśli podobnie jak marka FELCO dbasz o środowisko, możesz utrzymywać swój sekator w doskonałym stanie i ograniczać ilość odpadów, ponieważ wszystkie kluczowe części, od ostrzy i sprężyn po najmniejszą śrubkę, mogą zostać wymienione.
 • Czerwony uchwyt podkreśla szwajcarskie pochodzenie produktu i jednocześnie ułatwia odnalezienie narzędzia FELCO w każdym otoczeniu.
 • Wyprodukowano w Szwajcarii z wykorzystaniem 100% energii ze źródeł odnawialnych.

*Ftalany są związkami mogącymi zaburzać gospodarkę hormonalną, produkty firmy FELCO są wytwarzane bez użycia ftalanów od 2015 r.


Sekator nożycowy


Zasada działania sekatora nożycowego
 

Duża wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.

Sekator nożycowy inaczej sekator dwuostrzowy, w przeciwieństwie do sekatorów kowadełkowych, posiada dwa ostrza tnące: ostrze główne oraz przeciwostrze. Jak wskazuje sama nazwa sposób cięcia takim sekatorem odbywa się jak w nożyczkach, mianowicie wspomniane wcześniej ostrza tnące podczas pracy mijają się, nie stykając się krawędzią tnącą.

Tego typu konstrukcja sprawia, że sekatory nożycowe z reguły posiadają grubsze ostrza w stosunku do sekatorów kowadełkowych, co wpływa na ich większą wagę oraz lepszą wytrzymałość, kosztem większej siły, którą trzeba włożyć w cięcie. Z tego względu sekatory nożycowe przeznaczone są do cięcia gałęzi i pędów o mniejszej grubości, głownie do pracy z młodymi np. jednorocznymi pędami kwiatów, owoców, warzyw lub krzewów.

Ekonomiczny system wymiennych ostrzy


Praktyczny system wymiennych ostrzy w sekatorach i piłach ARS
 

Dłuższa żywotność, mniejsze koszty.

Dla zwiększenia wygody, ograniczenia kosztów eksploatacji oraz wydłużenia żywotności narzędzi sadowniczych i ogrodniczych, w produkcie tym zastosowano ekonomiczny system części zamiennych umożliwiający swobodną i prostą wymianę zużytych lub uszkodzonych ostrzy.

Pewniejszy chwyt dzięki niesymetrycznej rączce


Niesymetryczna rączka w sekatorach ARS
 

Większa siła, lepsza kontrola, mniejszy wysiłek.

Specjalnie zaprojektowane, niesymetryczne uchwyty w tym sekatorze zapewniają większą ergonomię i wydajność pracy.

Dokładniejsze dopasowanie uchwytu do ręki użytkownika, zapewnia lepszą kontrolę i manewrowość oraz umożliwia cięcie z większą siłą jednocześnie ograniczając zmęczenie podczas długiej pracy.
FELCO_F160L
2021-08-30

Opis

Maksymalna średnica ciętej gałęzi
25 mm
Rozmiar dłoni
L
Waga
190 g
Długość całkowita
220 mm

Specyficzne kody

Nowy produkt

Opinie o produkcie

Na razie nie dodano żadnej opinii o produkcie.

Napisz swoją opinię

Sekator FELCO 160L

Lekki, wygodny i ergonomiczny sekator jednoręczny FELCO 160L dla hobbystycznych użytkowników o dużych dłoniach. Precyzyjny sekator wyprodukowany w Szwajcarii.

Napisz swoją opinię

Sekator FELCO 160L

142,29 zł